7/52 Autoportrét

Popravdě, tento týden jsem měla chuť abstinovat a zadané téma nefotit. Lepší téma k vyléčení z mé závislosti (posedlosti) být opravdu nemohlo. Ale pak jsem si uvědomila, že to sobě a ani vám, čtenářům tohoto blogu, nemohu udělat. Jednou jsem se rozhodla se svou závislostí žít, tak to přeci nevzdám při podání prvního foto-metadonu v podobě vyhlášeného téma Autoportrét. Nakonec je to vlastně fajn příležitost, jak se vzájemně ve skupině poznat, více se o sobě dozvědět.

Takže ahoj. Jmenuji se Míša a do komunity fotoprojekt52 PPSOP jsem nastoupila, protože jsem závislá na svém kanónu.

A jak to všechno začalo?

K prvním fotografickým zkušenostem jsem se dostala ve velmi útlém věku, neb můj tatínek byl, a stále je, nadšený technik, který vždy sledoval technické pokroky a trendy. A tak kromě jednoho z prvních počítačů jsme měli doma i moderní fotovybavení, dokonce i domácí fotokomoru.  Tenkrát jsem stávala spíše před objektivem a o vášni zvané fotografování nic netušila, naopak, statické pózování, s úsměvem kontrolující bělost chrupu, jsem přímo nesnášela. A však jak šel čas, role se obrátily. Na svoje první vystoupení „Míša za objektivem“ si sice nepamatuji, ale na okamžik, kdy jsem v době fotoaparátů na film držela v ruce první digitální automat značky Olympus, se zapomenout nedá. Tehdy mě nejvíc fascinovalo, že vyfocené fotky můžu rovnou mazat 😉 První digitální zrcadlovku jsem okusila v 10ti letech, kdy si tatínek pořídil  Canon 400D. A protože mi ho vždy ochotně a rád půjčoval, začali se ze mě a kanónu stávat postupem času dobří přátelé a právě tehdy mi droga jménem kanón zachutnala poprvé. Zcela závislá jsem od doby, co jsem dostala od rodičů k promoci svou první opravdovou zrcadlovku – Canon 1000D. A od té doby v tom jedu a nemůžu přestat… Takže vlastně za mou závislost mohou především rodiče a já jim jsem za to vděčná.

A na závěr bych chtěla říct, že kromě závislého fotografa amatéra jsem atestovaný magor. Svoji závislost si plně uvědomuji a ze své závislosti bych se nechtěla vyléčit…

autoportret

Reklamy

2 thoughts on “7/52 Autoportrét

  1. Pingback: 50/52 ŽÁROVKA | PHOTOPROJEKT 52

  2. Pingback: 52/52 ARCHIV | PHOTOPROJEKT 52

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s