17/52 V DEŠTI

Opakovaný vtip není vtipem! Byl by, prosím, někdo tak laskav a vysvětlil to panu Aprílovi?! Ani tento týden si nedal pokoj. Fakt nechápu, proč si k záškodničení vybral zrovna mě, fotografa s kanónem při ruce, v tu nejméně vhodnou chvíli. Chce mi tím snad něco naznačit? OK, tak já se teda nad sebou zkusím zamyslet.

Přehled mých „DO HÁJE!“ v tomto týdnu:

Aprílovo počasí – když jsem potřebovala slunce, sněžilo či pršelo, nevysvitlo ani na vteřinku. A když jsem potřebovala déšť? Šajnovalo jak o život a po dešti ani vidu ani slechu. DO HÁJE!

OK, kašlu na předpověď počasí, beztak je to pořad, při kterém nemusím zapínat TV (kterou ani nemám) a stačí se vyklonit z okna. A přestanu být tak spoutaná a perfekcionalistická a navzdory slunci, větru či dešti budu spontánní a kreativní.

Vybitá baterka – v tom nejméně vhodném momentu, kdy se mi konečně podařilo zkoordinovat počasí, nastavení fotoaparátu i pózující modely, což byl v tomto týdnu počin hodný Nobelovy ceny, se mi opětovně vybila baterka. DO HÁJE!

OK, tak já si teda ten náhradní akumulátor konečně koupím.

Vymazané fotky na kartě – nevím, jak je to možné, ale v domnění, že jsem si záběry z karty nahrála do PC, jsem zadala povel – smazat všechny snímky. Fotoaparát se mě ptal, zda to myslím vážně. Já však s humorem sobě vlastním nahlas prohlásila: „Jasně, brouku…“ a provedla smazání. Jaké nemilé překvapení, když jsem zjistila, že v PC fotky nemám…A tak jsem přišla o jediné fotky se zachyceným deštěm. A netřeba dodávat, že byly naprosto dokonalé, hodny prezentace. DO HÁJE!

OK, zkusím trochu zpomalit, nedělat ukvapená rozhodnutí a budu pečlivě kontrolovat, zda jsem své myšlenky ve skutečnosti i zrealizovala.

Prostě když se daří, tak se daří. A to nehovořím o ostatních DO HÁJE, která mě, fotografa s kanónem při ruce, postihla tento týden i v mém nefotografickém světě…

A tak směle s vidinou lepších zítřků do dalšího týdne! A na úspěch si dupnu do kaluže…

…a protože nezaprší a nezaprší, musí si fotograf s kanónem při ruce vyrobit kaluž vlastní…

IMG_8784.jpg

A jelikož jsem zaznamenala mnoho dotazů, jak fotka vznikla, rozhodla jsem se prozradit tajemství tvorby…

Při vyhlížení deště z okna bytu se přede mnou objevila tato scenérie! Fotka zcela bez úprav, takové barvy skutečně byly. Miluju, jak se umí večerní obloha vybarvit. No a k výsledné imitaci louže stačilo fotku ořezat, pootočit a přidat vlny…Toť kouzlo Zoneru…

IMG_8777

Reklamy

4 thoughts on “17/52 V DEŠTI

  1. Pokud potřebuješ vytáhnout fotky ze smazaného foťáku, lze je obnovit prográmkama… Není ale vhodné na kartu po smazaní něco ukladat, proce záchrany dat pak prudce klesá.

    To se mi líbí

  2. Pingback: 50/52 ŽÁROVKA | PHOTOPROJEKT 52

  3. Pingback: 52/52 ARCHIV | PHOTOPROJEKT 52

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s