47/52 (ne)SVOBODA

Skoro před rokem jsem se zcela svobodně rozhodla, že vstoupím do Fotoprojektu 52 a svými fotografiemi a články budu ve jménu svobody slova páchat „trestný čin“ a zveřejňovat veřejně mé neveřejné výcvaky a výplody. Tak nějak jsem cítila, že potřebuji přijít na jiné myšlenky, najít nové palivo, protože to stávající, které se točilo zcela a výlučně jen kolem práce, vyhasínalo, a poslední, co jsem si přála, bylo po 6 letech praxe vyhořet. A ačkoliv mívám dost potrhlé nápady, zdá se, že tento byl nejen dobrý, ale i život zachraňující. Fotograf s kanónem při ruce mě naučil, že nejen logopedií živ je člověk a že je velmi prospěšné občas na práci zcela zapomenout, poddat se snům a užívat krásy světa, který byl stvořen dokonale Láskou s láskou.

Ono totiž, když máte kanón při ruce a mezikroužky v batohu, tu krásu vnímáte daleko intenzivněji a naráz vám kus škaredého rezavého zábradlí přijde jako ryzí skvost, který jste schopni tři hodiny fotit. S kanónem při ruce vás neskutečně nadchne třeba i skleněná miska nebo lis na česnek a radost vám udělá rozbitý mobil. Ulétáváte si na obláčku umělecké vášně, na kterém si lebedíte do doby, než požádáte o zhodnocení vašeho fotografického počinu svého milovaného tatínka. „No jako je to zvláštní…nějaké zřetelné kontury v tom vidím…ale když jsem viděl, jak dlouho si to fotila a kolik ti to dalo práce…a přitom taková blbost…“. To pak rázem rozumíte myšlení na hradě a také byste nejraději nakázali, že kdo nepochválí fotografii fotografa s kanónem při ruce a bude o ni hanlivě mluvit, ten půjde na rok bručet. A tak dokud to není trestné, bych tu ráda veřejně svobodně sdělila:  Fotky fotografa s kanónem při ruce jsou často fakt dost nepovedené a po hradě se prochází pěkný vůl.

P52(ne)svoboda.jpg

F 8.0, 1.0s, ISO 640, 98mm, 3mezikroužky

Ačkoliv jsem speciálně kvůli fotoprojektu jela na výlet do Svobody nad Úpou a nechala si opravovat auto u automechanika pana Svobody, nakonec vkládám fotku mého rozbitého mobilu focenou pěkně zblízka. Protože ve Svobodě nad Úpou bylo hnusně a mlha a navíc na vlakovém nádraží nemají modrou ceduli s názvem stanice!, takže z toho nevzešly vůbec koukatelné fotky. A na vyfocení pana Svobody jsem nenašla odvahu, ačkoliv kanón jsem měla i v autoservise stále při ruce.

Reklamy

2 thoughts on “47/52 (ne)SVOBODA

  1. Pingback: 50/52 ŽÁROVKA | PHOTOPROJEKT 52

  2. Pingback: 52/52 ARCHIV | PHOTOPROJEKT 52

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s